
CAN Recess cooker double burner
December 10, 2023
Obi 500 winch
December 10, 2023Recessed hob in mirror polished stainless steel with 3 burners.
| CODE | PC1323 |
| NUMBER OF BURNERS | 3 |
| POWER | At 1 kW / SR 1.9 kW / R 3.0 kW |
| SUPPLY | LPG 28-30 mbar |
| ENERGY CONSUMPTION | (At 73g / h) (SR 127g / h) (R 218g / h) |
| SECURITY DEVICE | Thermocouple |
| POWER ON | Optional |
| MATERIAL | Aisi304 stainless steel |
| FINISH | Glossy |
| PRODUCT DIMENSIONS | 470x360mm |
| BUILT DIMENSIONS | 430x320mm |
| FIXING KIT | Included |
| NET WEIGHT | 4.6 kg |
| MARKING | CE / AGA / CSA |
| LIMITED WARRANTY | 2 years |
Related products
-
CAN Recess glass cooker three burner side operating knobs
Crysal was born from the search for new solutions: a line of stoves that uses glass as the main cooker material. As a result, stainless steel […]
-
NAVYLOAD STAINLESS STEEL BUILT-IN HOB UNIT – 1 BURNER- 320X285
TECHNICAL DATA Part N.NL.20004 Burners N°1 PowerSR 1,8 KW Power supplyGPL 28-30 MBAR Consumption131 G/H Safety deviceTHERMOCOUPLE IgnitionMANUAL MaterialSTAINLESS STEEL 304 FinishMIRROR POLISH Product Size320X285 Built-in […]
-
CAN Glass recess cooker double burner
Crysal was born from the search for new solutions: a line of stoves that uses glass as the main cooker material. As a result, stainless steel […]




