
Polyform Fender
December 10, 2023
CAN Recess stainless steel 3 burner cooker
December 10, 2023Recessed hob in mirror polished stainless steel with 2 burners
| CODE | PC1322 |
| NUMBER OF BURNERS | 2 |
| POWER | SR 1.9 kW / SR 1.9 kW |
| SUPPLY | LPG 28-30 mbar |
| ENERGY CONSUMPTION | (SR 127g / h) (SR 127g / h) |
| SECURITY DEVICE | Thermocouple |
| POWER ON | Optional |
| MATERIAL | Aisi304 stainless steel |
| FINISH | Glossy |
| PRODUCT DIMENSIONS | 380x360mm |
| BUILT DIMENSIONS | 350x330mm |
| FIXING KIT | Included |
| NET WEIGHT | 3.6 kg |
| MARKING | CE / AGA / CSA |
| LIMITED WARRANTY | 2 years |
Related products
-
CAN Square recess three burner cooker with glass
Square built-in stove, made from stainless steel, 3-burner gas supply equipped with self-locking lid, stainless steel support grid fixed with anti-vibration rubber pads. Tempered black glass […]
-
CAN Glass recess cooker double burner
Crysal was born from the search for new solutions: a line of stoves that uses glass as the main cooker material. As a result, stainless steel […]
-
CAN Top mount single burner cooker
Gas stove in mirror polished stainless steel with fixing brackets interchangeable with the CAN gimbal system. CODE FN1330 NUMBER OF BURNERS 1 POWER SR 1.9 kW […]




