
CAN Top mount single burner cooker
December 10, 2023
Semi-gloss stainless steel square sink.
December 10, 2023Rectangular built-in stove, made from stainless steel, 2-burner gas supply, equipped with right-hand rectangular sink, stainless steel support grid fixed with anti-vibration grommets. Single lid in black tempered glass with concealed hinges.
| CODE | FL1400 |
| NUMBER OF BURNERS | 2 |
| POWER | A 1 kW / SR 1.9 kW |
| POWER SUPPLY | LPG 28-30 mbar |
| CONSUMPTION | (A 73g/h) (SR 127g/h) |
| SAFETY DEVICE | Thermocouple |
| IGNITION | Piezomeccanica |
| MATERIAL | Stainless steel 304 L |
| FINISH | Satin finish |
| PRODUCT SIZE | 716x340x150mm |
| BUILT-IN SIZE | 696x325mm |
| FIXING KIT | Included |
| WARRANTY | 2 years |
Related products
-
CAN Gas stove with glass lid for built-in installation single burner
Rounded built-in stove, made from stainless steel, 1-burner gas supply equipped with self-locking lid, stainless steel support grid fixed with anti-vibration rubber pads. Tempered black glass […]
-
CAN Top mount single burner cooker
Gas stove in mirror polished stainless steel with fixing brackets interchangeable with the CAN gimbal system. CODE FN1330 NUMBER OF BURNERS 1 POWER SR 1.9 kW […]
-
CAN recess single burner and sink round with glass lid
Compact round 1-burner stainless steel hinged stove equipped with self-locking lid, complete with sink and folding cold water tap (Cod. RB1486). The top is equipped with […]




