Coelmo DML2500
December 10, 2023
CAN Top mount double burner cooker
December 10, 2023Compact rectangular 1-burner stainless steel hinged stove equipped with self-locking lid, complete with sink and folding cold water tap (Cod. RB1486). The top is equipped with a tempered glass lid.
| CODE | LC1710 |
| NUMBER OF BURNERS | 1 |
| POWER | SR 1.9 kW |
| POWER SUPPLY | LPG 28-30 mbar |
| CONSUMPTION | (SR 127g/h) |
| SAFETY DEVICE | Thermocouple |
| IGNITION | Optional |
| MATERIAL | Aisi304 Stainless Steel |
| FINISH | Glossy |
| PRODUCT SIZE | 350x320mm |
| BUILT-IN SIZE | 335x305mm |
| FIXING KIT | Not Available |
| WARRANTY | 2 years |
Related products
-
CAN Top mount single burner cooker
Gas stove in mirror polished stainless steel with fixing brackets interchangeable with the CAN gimbal system. CODE FN1330 NUMBER OF BURNERS 1 POWER SR 1.9 kW […]
-
recess electric BBQ
Built-in stainless steel stove with lava stones and electric grill at 2400 Watt – 220 V. CODE PB1327 NUMBER OF COOKING ZONES 1 POWER 2400 kW […]
-
NAVYLOAD STAINLESS STEEL BUILT-IN HOB UNIT – 1 BURNER- 320X285
TECHNICAL DATA Part N.NL.20004 Burners N°1 PowerSR 1,8 KW Power supplyGPL 28-30 MBAR Consumption131 G/H Safety deviceTHERMOCOUPLE IgnitionMANUAL MaterialSTAINLESS STEEL 304 FinishMIRROR POLISH Product Size320X285 Built-in […]




